Nowy numer 42/2018 Archiwum

Listy do św. Tereski

– Te wieczory narodziły się z intuicji jednego z naszych braci, który powiedział: „Teresko, biorę cię za słowo, będziemy cię prosić o wiele łask” – opowiadają siostry.

Tereska zapowiedziała: „Będę czyniła dobro na ziemi”. Zapowiedziała, że po śmierci będzie zlewała zdroje łask na ludzi – mówiła s. Faustyna ze Wspólnoty Błogosławieństw podczas Wieczoru św. Tereski, który w sobotę 29 września po raz trzeci odbył się w kościele św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. W trakcie spotkania była konferencja o małej drodze, świadectwa i czas na napisanie listu.

Chciałam, by wróciła miłość

– W ubiegłym roku przyszłam na Wieczór św. Tereski z mężem. Oboje napisaliśmy listy, mieliśmy w sercach takie same pragnienia, ale inaczej je wyrażaliśmy. 10 lat temu do naszego domu przyszło cierpienie, nie mogliśmy odnaleźć miłości, wszystko runęło. Pytałam Boga, dlaczego nie zostało choć trochę ciepła? Zaczęła się walka, był gniew, żal, ból. Postanowiliśmy, że nie ma sensu być ze sobą, być dla siebie, i rozstaliśmy się.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy