Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kto gdzie wójtem, burmistrzem, prezydentem

Choć jeszcze nie ma oficjalnych danych na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, niemal wszystko już jest jasne.

Kto gdzie wójtem, burmistrzem, prezydentem   To, na kogo się głosuje, to jedno, ale ważne, żeby oddać głos. Podczas głosowania w Zakrzowie Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Nie ma powodu do zadowolenia z frekwencji - na Opolszczyźnie, która i tak zwykle nie jest w czołówce aktywności wyborczej, tym razem była ona najniższa - głosowało tylko 47, 41 proc. uprawnionych.

W stolicy regionu dużą przewagę zdobył dotychczasowy prezydent, Arkadiusz Wiśniewski (KWW Arkadiusza Wiśniewskiego) uzyskując 70,4 proc. głosów (wyniki nieoficjalne). Jego konkurenci uzyskali: Violetta Porowska (PiS) - 11,6 proc., Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska) - 10,8 proc., Marcin Gambiec (KWW Marcina Gambca) - 3,5 proc., Apolonia Klepacz (SLD) - 1,9 proc., Paweł Grabowski (Kukiz’15) - 1,9 proc.

Jedna tura wystarczyła też w Kędzierzynie-Koźlu. Obecna prezydent Sabina Nowosielska (KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska) wg nieoficjalnych wyników otrzymała 53,6 proc. głosów, Marek Piasecki (KWW Niezależni z Markiem Piaseckim) - 20,8 proc. Andrzej Chrzanowski (PiS) uzyskał 19,3 proc., a Andrzej Mazur (SLD Lewica Razem) - 6,3 proc. (Źródło: KK24)

Są już też nieoficjalne wyniki do Rady Miasta. Wg nich KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska otrzyma 14 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość - 5 mandatów, a KWW Niezależni z Markiem Piaseckim - 4 mandaty.

Nie na Opolszczyźnie, ale w należącym do diecezji opolskiej Raciborzu (woj. śląskie) będzie potrzebna druga tura wyborów. Niecałe 50 głosów dzieli Dariusza Polowego (KWW Dariusz Polowy), który otrzymał 26,7 proc. głosów, od wyniku, który uzyskał dotychczasowy włodarz Mirosław Lenk (KWW Razem dla Raciborza) - 26,5 proc., Michał Fita (KWW Michała Fity) zdobył 24,3 proc., Robert Myśliwy (KWW Tak) - 11,3 proc. i Ludmiła Nowacka (KW Łączy nas Racibórz) - 11,2 proc. głosów.

Także tu nie ma jeszcze wyników wyborów do rady miasta, powiatu i sejmiku ze wszystkich komisji. Wiadomo jednak, że w Raciborzu z 11 mandatów PiS prawdopodobnie może liczyć na 5-6 mandatów, Razem dla Ziemi Raciborskiej 3-4 mandaty, natomiast Platforma Obywatelska 2-3 mandaty.

W sejmiku wojewódzkim wygrała Koalicja Obywatelska, jednak na szczegóły trzeba poczekać.

Tymczasem podliczone są już wyniki w pozostałych gminach:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL