Nowy numer 49/2020 Archiwum

Przy cmentarzach bądźmy czujni

Jak dojechać, jakie są zmiany w organizacji ruchu we Wszystkich Świętych w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Nysie i Raciborzu. [AKTUALIZACJA]

Jak co roku wokół wielu cmentarzy przed uroczystością Wszystkich Świętych zostaje zmieniona organizacja ruchu. Miasta uruchamiają dodatkowe kursy autobusowe a policja prowadzi akcję „Znicz”. Już teraz funkcjonariusze apelują do kierowców o ostrożność i stosowanie się do oznakowania, do rowerzystów i pieszych również o używanie elementów odblaskowych. Proszą też o czujność i pilnowanie torebek, portfeli czy telefonów, by nie paść ofiarą złodziei.

Są także ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 12 ton, obowiązujące 31. października od godz. 18:00 do 22:00 i 1. listopada od 8:00 do 22:00.

Autobusem łatwiej

Aby ułatwić pasażerom dotarcie do nekropolii, w wielu miastach uruchamiane są dodatkowe linie autobusowe. Poniżej podajemy zmiany MZK, jakie wprowadzono w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie i w Raciborzu.

W Opolu w związku ze zbliżającym się okresem Wszystkich Świętych już w dniach 27 – 28 października 2018r. (sobota – niedziela) zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii 9, 18 i 28, a kursy linii 13 w godz. 8:00-19:00 będą realizowane z wjazdem na Cmentarz. Jakie linie docierają na pozostałe cmentarze w mieście oraz szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się na stronie internetowej www.mzkopole.pl.

W Kędzierzynie-Koźlu od 27 października będą dodatkowe linie autobusowe. Linia „D" zostanie uruchomiona od 27 października do 4 listopada, linie „B” i „C” będą kursowały w dniach od 30 października do 3 listopada, linia „E” kursować będzie od 31 października do 2 listopada natomiast linia „A” uruchomiona będzie tylko 1 listopada. Dodatkowymi liniami można dojechać do cmentarzy zlokalizowanych na terenie miasta.

Linia A kursuje od osiedla Azoty do Cmentarza Kuźniczka, Linia B - na odcinku od osiedla Pogorzelec do Cmentarza Kuźniczka, Linia C - od osiedla Piastów do Cmentarza Kuźniczka, Linia D kursuje na odcinku od osiedla Zachód do Cmentarza Koźle a Linia E krąży od Cmentarza Sławięcice przez Cmentarz Blachownia do Cmentarza Kuźniczka.

Są też inne zmiany organizacyjne: 1 listopada nie będzie kursowała linia nr 12, a linia nr 2 będzie kursowała wg rozkładu świątecznego. Linia nr 3 (od 30.10. od godz. 8.00 do 03.11) nie będzie obsługiwać przystanku przy ul. Nałkowskiej w Lenartowicach. Jest to związane z ograniczoną możliwością manewrowania w tym rejonie autobusów 12 metrowych, które w tym czasie obsługiwać będą linię nr 3. Natomiast linia nr 8 na przystanek przy ul. Nałkowskiej będzie zajeżdżać bez zmian. Szczegóły na: www.mzkkk.pl

W Nysie MZK w czwartek, we „Wszystkich Świętych” autobusy miejskie będą kursować jak w święta. Na trasach pojawią się też dodatkowe kursy na trasie: Zajezdnia/ Głuchołaska/ Długosza/ Rodziewiczówny/ Sudecka/ Mickiewicza/ Prudnicka/ Rynek/ Armii Krajowej/ Kilińskiego/ Ujejskiego/ Poniatowskiego/ Słowiańska/ Grodkowska/ Cmentarz Złotogłowicki i z powrotem. Ponadto dwa kursy (po godzinie 12 i 16) będą prowadzić do Regulic. Szczegóły na: www.mzk.nysa.pl/.

W Raciborzu autobusy komunikacji miejskiej 1 listopada będą jeździły jak w dni świąteczne. Dodatkowo kursować będą linie: nr “3bis” - co pół godziny (wyjazd o godz. 11:35 z dworca, zakończenie kursu 20:05, nr “A” - co godzinę (start o godz. 9:55 z Dworca, zakończenie 18:25) oraz BEZPŁATNĄ linię Nr „J” – Cmentarz Jeruzalem, kursującą na trasie: Opawska Parking Lidl – Plac Konstytucji 3Maja – Cmentarz Jeruzalem – Opawska Parking Lidl, początek kursowania godz. 8:00, zakończenie 20:00, częstotliwość kursowania co 15 minut.

W „Zaduszki” 2 listopada (piątek) komunikacja miejska kursuje jak w dni robocze.

W związku z wprowadzeniem na ul. Ocickiej ruchu jednokierunkowego odjazdy autobusów tych linii z przystanku Ocicka Cmentarz w kierunku Dworca odbywać się będą objazdem przez dzielnicę Ocice. Szczegóły na: www.pk-raciborz.pl.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama