Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ubierajmy się w dobro

Bp Paweł Stobrawa: - Wierzymy, że wśród świętych, których dzisiaj czci Kościół, są również bliscy naszemu sercu.

W uroczystość Wszystkich Świętych bp Paweł Stobrawa przewodniczył Mszy św. odprawianej w tzw. nowej kaplicy na cmentarzu w Opolu-Półwsi, największej nekropolii na Opolszczyźnie.

- Za świętych, którzy żyli wśród nas, dzisiaj dziękujemy dobremu Bogu. Dziękujemy za zwycięstwo Boga w człowieku. Bo świętość, jak często mawiał św. Jan Paweł II, nie tyle jest zwycięstwem człowieka, ile zwycięstwem Boga w człowieku - mówił w homilii bp Stobrawa.

Zwrócił uwagę, że uroczystość Wszystkich Świętych jest zaproszeniem dla każdego z nas. - Wezwanie do świętości nie jest pobożnym życzeniem czy bezimienną propozycją. Każdy z nas w chwili chrztu św. został wezwany po imieniu i stał się dzieckiem Bożym, a przez namaszczenie krzyżmem św. otrzymał umocnienie, by wytrwał w jedności z Chrystusem Kapłanem, Prorokiem i Królem na życie wieczne, by trwał w świętości - przypominał biskup.

Zachęcał, by dobrymi czynami przekształcać i ubogać codzienne życie. - Często ubolewamy nad tym, co się dzieje w świecie, w naszej ojczyźnie, w naszym otoczeniu. Ale to również my mamy przyczynić się do tego, by świat stawał się lepszym. Może to zrobić każdy z nas, rozpoczynając naprawę świata od swojego serca. Nie tylko przez piękne i szlachetne życie, ale też pomnażając dobro w sobie i wokół siebie, przez dobre myśli, dobre słowa, dobre czyny - mówił.

- W dzisiejszej uroczystości chcemy zaprosić siebie i wszystkich tutaj obecnych do tego, byśmy ubierali się w dobro, bo ono jest lekarstwem na grzechy, słabości, niedociągnięcia - nauczał bp Stobrawa. I dodał: - Z tego ubierania się w dobro płynie prawdziwe, pełne radości ducha świadectwo dla następnych pokoleń.

Ubierajmy się w dobro   Modlitwie przewodniczyli ks. Grzegorz Rencz, bp Paweł Stobrawa i ks. Rafał Bałamucki Anna Kwaśnicka /Foto Gość

Po Eucharystii, o 15.00 wyruszyła procesja na nową część cmentarza. Modlitwę za zmarłych wraz z bp. Pawłem Stobrawą poprowadzili ks. Rafał Bałamucki - proboszcz parafii bł. Czesława w Opolu oraz ks. Grzegorz Rencz - proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.

Równolegle Msza św. i procesja z modlitwą za zmarłych odbywała się na starej części cmentarza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL