GN 46/2018 Archiwum

Uratowali wieżę

– Pan Bóg pobłogosławił nam pogodą. Od 1 lipca do 19 października dzień w dzień było słońce, a przez to prace nie wydłużyły się – mówi ks. Mariusz Stafa.

W ostatnią niedzielę października parafianie z Fałkowic wraz z bp. Pawłem Stobrawą dziękowali Bogu za ukończony remont 51-metrowej wieży kościelnej. Jeszcze 4 miesiące temu, nim rozpoczęto gruntowne prace, stan wieży zagrażał bezpieczeństwu, bo przez 137 lat – czyli od jej wybudowania – wchłaniała ona wodę. Dziś na nowo lśni blaskiem i znów, po półtorarocznej przerwie, brzmią wszystkie zawieszone na niej dzwony. Na nowo też wierni wchodzą do kościoła głównym wejściem, które wcześniej – ze względu na stan wieży – musiało zostać zamknięte.

Dostępne jest 32% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy