GN 46/2018 Archiwum

Scementowały ich „Górażdże”

To już sześć dekad wspólnych prób, wyjazdów, koncertów i barwnych wspomnień.

W tym roku Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A. świętuje 60 lat istnienia. To okazja do podsumowań, przypomnienia sukcesów i ludzi, którzy ją tworzyli przez lata. I zabawnych historii, których wydarzyło się przez ten czas niemało.

Pod skrzydłami zakładu

Zalążkiem przyszłej orkiestry, utworzonej przy ówczesnych Zakładach Wapienniczych „Górażdże” za czasów dyrektora Zbigniewa Kowalewicza, był zespół założony przez Jerzego Grygosza, Antoniego Przybyłę i Józefa Pokutę. Pierwszym kapelmistrzem został Jerzy Kopka, po nim Jan Friedla, Manfred Makiolla, Bartosz Janowski i wreszcie Zygfryd Maczurek. Dziś w składzie jest ponad 50 muzyków, od pamiętających początki orkiestry po młodzież. W latach 90. ubiegłego wieku w składzie pojawiło się kilka pań, które od razu zmieniły zwyczaje urodzinowe, osładzając życie formacji cukierkami.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy