Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ostatnie dni na zgłoszenia

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Na stronie www.mfkip.pl ruszyły zapisy na Jubileuszową XXV edycję Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, który w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Eliminacje do konkursu odbędą się w grudniu na terenie całej Polski, a także za granicą. Przesłuchania dla uczestników na terenie diecezji opolskiej będą miały miejsce 9 grudnia w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu w Dobrodzieniu (pl. Wolności 24), 8 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach (ul. Muzealna 1) i 12 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu (ul. Chopina 27)

- Organizując konkurs, pragniemy kultywować przepiękne tradycje śpiewu kolęd i pastorałek, ale nade wszystko służyć wykonawcom, którzy w tym roku wystąpią w 36 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce i na Ukrainie, Litwie oraz na Białorusi - informuje ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Festiwalu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza online dostępnego na stronie www.mfkip.pl/rejestracja. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Do udziału zaproszeni są wszyscy chcący podzielić się własną interpretacją najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I stopnia). Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji Festiwalu 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub z podkładem. Zwycięzcy ze wszystkich rejonów eliminacji zostaną zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina, które odbędą się od 10 do 12 stycznia 2019 r. Festiwal zwieńczy Koncert Galowy, który odbędzie się 13 stycznia 2019 r.

„Gość Niedzielny” jest patronem medialnym Festiwalu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama