GN 48/2020 Archiwum

Barwne święta dla dzieci z Afryki przejdź do galerii

Ponad tona kredek, pisaków, plasteliny i różnych przyborów trafi do Kamerunu.

Barwne święta dla dzieci z Afryki   W akcję włączyło się wiele przedszkoli i szkół Archiwum MdK Druga edycja inicjatywy „Wyślij kredki do Afryki”, organizowanej przez Europejskie Centrum Wolontariatu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu, dobiega końca.

Odzew darczyńców przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Do zbiórki włączyło się wiele placówek szkolnych, przedszkoli, firm i osób prywatnych z kilkunastu miast i miejscowości nie tylko w naszej diecezji, ale i w całym kraju – m.in. z Zielonej Góry, Pszczyny czy Stargardu. W niektórych paczkach znalazły się również pocztówki i listy dla dzieci i misjonarzy na Czarnym Lądzie, a przy okazji zbiórki organizowane były spotkania misyjne, warsztaty... Jesteście niesamowici! To wielka radość także dla nas, wolontariuszy – podsumowuje Sandra Niemiec, koordynator misyjny w diecezji opolskiej „Młodych dla Kamerunu”.

Barwne święta dla dzieci z Afryki   Kolejne paczki są już gotowe do wysyłki Archiwum MdK Uzbierano już ponad tonę przyborów szkolnych (dane na 27 listopada ), ale kolejne paczki jeszcze napływają. Wolontariusze już wysłali do Kamerunu za pośrednictwem poczty 36 kartonów, tj. ok. 700 kg, kolejnych kilkanaście czeka na wysyłkę. Przesłanie każdej to koszt 187 zł.

Chcemy, by dzieci otrzymały dary przed świętami Bożego Narodzenia. Wysyłamy wszystko w jeden punkt do Bafoussam, do siostry Orencji, pallotynki z którą współpracujemy, a ona będzie rozdzielać dalej według potrzeb do innych szkół, miast, wiosek. Obecnie Europejskie Centrum Wolontariatu organizuje zrzutkę, by pokryć koszty związane z wysyłką – szczegóły na profilu facebookowym "Młodzi dla Kamerunu". Najważniejsze, że paczki są już są w drodze – komentuje Sandra Niemiec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama