Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wystartowała VI edycja plebiscytu na Bohatera Katechezy

Bohaterowie poszukiwani są wśród katechetów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych.

W diecezji opolskiej Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizuje plebiscyt po raz szósty. Jego celem jest docenienie katechetów (osób świeckich, księży, sióstr i braci zakonnych) pracujących w gimnazjach, szkołach podstawowych i średnich na terenie diecezji opolskiej.

Dotąd tytułem Bohatera Katechezy wyróżnieni zostali: Zdzisław Pytka ZSEiO w Oleśnie, Edyta Bem z CKZiU w Strzelcach Opolskich, ks. Łukasz Żaba z ZSZ w Oleśnie oraz z tej samej szkoły Sebastian Jokiel, a w minionej edycji: Eliza Nowak z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach i Adam Kała z CKZiU w Strzelcach Opolskich. Komu przypadnie tytuł w tym roku szkolnym?

Kandydatury mogą zgłaszać uczniowie i dyrektorzy szkół, a także proboszczowie parafii.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko katechety, jego zdjęcie, nazwę szkoły, wypełniony formularz oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego ta osoba zasługuje na tytuł Bohatera Katechezy. Należy wykazać zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, przedstawić współpracę z parafią oraz osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne i dydaktyczne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 stycznia 2019 roku w siedzibie stowarzyszenia „Civitas Christiana" (plac św. Sebastiana 3, 45-030 Opole); a także przez e-mail: opolski@civitaschristiana.pl.

W głosowaniu internetowym na portalu Facebook, które potrwa od 11 marca do 5 maja, wyłonionych zostanie 10 nominacji, spośród których Kapituła wybierze Bohatera Katechezy.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie: http://opolski.civitaschristiana.pl.

Inicjatywę objęli swym patronatem bp Rudolf Pierskała oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL