Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kup więcej... i się podziel!

Trwa bożonarodzeniowa zbiórka żywności Caritas.

Już po raz 15. odbywa się Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, pomagam!”.

Bierze w niej udział w naszej diecezji ponad 60 sklepów, supermarketów i sieci handlowych w różnych miejscowościach, zarówno w miastach, jak i niewielkich miejscowościach. Ich listę można znaleźć na stronie opolskiej Caritas.

Ponad 500 wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas zbiera w nich 7 i 8 grudnia (piątek i sobotę) produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowaniu, ale także artykuły higieniczne (np. żele pod prysznic, mydło, pastę do zębów, krem do golenia).

Z pozyskanych artykułów wolontariusze przygotują paczki świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących pomocy – rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także tych, którzy znaleźi się w trudnej sytuacji materialnej. Cześć produktów zasili też kuchnię Caritas w Opolu, Nysie i Kluczborku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL