Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zapach spotkania

Kwadrans po 6 rano przychodzą na roraty. Słuchają słowa Bożego i razem jedzą śniadanie.

Nie wyobrażam sobie przygotowania do świąt bez uczestnictwa w Roratach. To wyzwanie, które chcę podejmować, bo przygotowania nie mogą być tylko materialne – czyli zakupy i sprzątanie, ale muszą być też duchowe – podkreśla studentka Ania Klus. – Roraty pozwalają nam słuchać słowa Bożego o poranku, kiedy nasz umysł nie jest jeszcze zaprzątnięty wieloma codziennymi sprawami – mówi ks. Łukasz Knosala, duszpasterz akademicki w „Resurrexit”.

– A temat „Zapach spotkania” prowadzi nas do rozpoznawania Boga, który do nas przychodzi – dopowiada. – Dopiero w duszpasterstwie zaczęłam uczestniczyć w porannych roratach. Dzięki nim całkiem inaczej przeżywa się cały dzień. Przychodzimy tu, jak jeszcze jest ciemno, i wychodzimy, gdy już jest jasno. A Adwent niesie przesłanie, że to Pan Bóg jest Światłem, które rozświetla nasze drogi – mówi studentka Magda Wosik. Po Mszy św. jest czas na wspólne śniadanie. Jedni parzą herbatę, inni smażą jajecznicę. Ktoś idzie po chleb, ktoś nakrywa do stołu. Atmosfera jest radosna, toczą się rozmowy o tym, jakie zadania czekają na każdego w nowym dniu. – To rodzinne wydarzenie. Takie śniadanie jak w domu – mówi ks. Ł. Knosala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL