GN 45/2019 Archiwum

Cud dla Dawidka

Trzylatek z Opola jest już po operacji i szybko nabiera sił.

W lipcu br. pisaliśmy na naszych łamach o zbiórce pieniędzy dla Dawida Drapacza, w którą zaangażowała się nie tylko Opolszczyzna, ale cała Polska. Na opłacenie ratującej życie operacji potrzebnych było 5 milionów złotych. Dzięki ofiarności blisko 200 tysięcy osób, w większości anonimowych, Dawidek otrzymał szansę na życie. Chłopiec urodził się ze skomplikowaną wadą serca i płuc. W Polsce przeszedł kilka operacji, pierwszą już dwa tygodnie po urodzeniu. Lekarzom nie udało się naprawić wady, czyli niedrożnych maleńkich tętnic w płucach.

– Nie podjęli się tego również lekarze z żadnego europejskiego ośrodka. Nadzieja przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Operacja, która została przeprowadzona 21 listopada w Lucile Packard Children’s Hospital w Stanford przez prof. Franka Hanleya i jego zespół, trwała 15 godzin i przebiegła zgodnie z planem. Pierwsze dni i noce były bardzo trudne, ale po kilku dniach od operacji rodzice poinformowali w mediach społecznościowych, że chłopiec został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na oddział kardiologii. Nadal znajdował się pod tlenem i był bardzo słaby. Natomiast po 9 dniach wyniki były na tyle dobre, że został wypisany ze szpitala. „Sami w to nie wierzymy, że tak szybko się kuruje, pokazał, że jest silnym chłopcem. Planowo pobyt w szpitalu miał trwać 3 tygodnie – rodzice chłopca z radością podzielili się informacjami na profilu facebookowym „Cud dla Dawidka Drapacza – walczymy o życie”. Podziękowali też Polonii z Kalifornii, która dba o to, by w Stanford, daleko od domu, niczego im nie zabrakło. Mieszkają w hotelu Ronald McDonald House blisko szpitala. Święta spędzą poza domem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama