GN 48/2020 Archiwum

Świadomość obdarowania rodzi wdzięczność

Zbliża się Remont Małżeński, czyli doroczne rekolekcje adwentowe dla małżonków. Równolegle odbędą się spotkania dla młodzieży.

Rekolekcje pod hasłem "Obdarowani" odbędą się od 14 do 16 grudnia w kościele seminaryjnym w Opolu, ul. Drzymały 1. Poprowadzi je ks. Eugeniusz Ploch z zaprzyjaźnionymi małżeństwami.

- Być obdarowanym - co to znaczy? - stawia pytanie ks. Eugeniusz Ploch. - Czy to znaczy mieć własne mieszkanie lub dom? Mieć rodzinę? Mieć zdrowie? A może pieniądze? Mieć swoją firmę i zabezpieczenie na przyszłość? A co mają powiedzieć osoby, którym właśnie tego brakuje? Nie mają swojego mieszkania, nie mówiąc już o domu. Mimo wielu prób nie mają własnej rodziny. Nie mają zdrowia ani pieniędzy. Być obdarowanym to coś więcej niż mieć - podkreśla ks. Ploch i zaprasza: - Zarezerwuj czas, aby dostrzec, czym zostałeś obdarowany. Świadomość obdarowania rodzi wdzięczność, a wdzięczność pozwala spokojniej żyć.

Program:

  • piątek, 14 grudnia o 20.00 - konferencja;
  • sobota, 15 grudnia o 18.00 - konferencja i okazja do spowiedzi;
  • niedziela, 16 grudnia o 10.00 - konferencja i Eucharystia rodzinna.

Więcej informacji o rekolekcjach, a także relacje i świadectwa z wcześniejszych edycji Remontu Małżeńskiego na stronie www.remontmalzenski.pl

Podobnie jak w ubiegłym roku spotkaniom dla małżeństw będzie towarzyszyć inicjatywa „Ponad”, czyli rekolekcyjne spotkania adwentowe dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. W salach Duszpasterstwa Akademickiego „Resurrexit” poprowadzi je ks. Mateusz Mytnik.

- Chcemy zobaczyć, że można przeżyć swoje życie ponad to, co nam się wydaje. W tym roku odkryjemy, jak bardzo jesteśmy obdarowani. To będą trzy wieczory pełne dobrych spotkań z Bogiem i sobą nawzajem - zachęca ks. M. Mytnik. I zaprasza w piątek 14 grudnia o 20.00, w sobotę 15 grudnia o 18.00 i w niedzielę 16 grudnia o 10.00.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama