Nowy numer 41/2019 Archiwum

Tradycyjnie piękny

Kalendarz Związku Śląskich Rolników na rok 2019.

Ścienne kalendarze ZŚR mają swój styl i markę od lat. W kalendarzu na rok 2019 tematem poszczególnych miesięcy są „Tradycje na Górnym Śląsku”. Na wystylizowanych zdjęciach prezentowane są nie tylko tradycje kultywowane dość powszechnie, ale również te, które zachowały się już tylko w nielicznych społecznościach.

Jak np. chodzenie ze św. Mikołajem w Borkach Małych czy z „kokotkiem” w Bieńkowicach. Poza tym sceny z obrzędów i zwyczajów z Samborowic, Dziergowic, Starych Siołkowic, Rozmierzy, Rogów, Urbanowic, Zakrzowa, Reńskiej Wsi. Ponadto na tylnej okładce ujrzymy 12 koron żniwnych oraz kalendarium działalności Związku na rok 2019.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL