Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bożonarodzeniowe wsparcie dla życia zagrożonego

W diecezji opolskiej ofiary złożone na tacę podczas Pasterek zostaną przekazane na Fundusz Ochrony Życia.

Biskup Andrzej Czaja w komunikacie skierowanym do diecezjan przypomniał, że Boże Narodzenie ukazuje, że Syn Boży uniżył się tak bardzo, iż potrzebował pomocy człowieka.

Ordynariusz, cytując kard. J. Ratzingera, późniejszego papieża Benedykta XVI: "Bóg stał się Dzieckiem, które potrzebowało matki. Stał się Dzieckiem - istotą, która przychodzi na świat ze łzą, której pierwszym głosem jest wołanie o pomoc, której pierwszym gestem są wyciągnięte ręce, szukające bezpieczeństwa.", przypomniał: "Wolą i pragnieniem Chrystusa jest byśmy stawali się współpracownikami w zbawianiu i uświęcaniu świata. To między innymi nasza Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia jest odpowiedzią na to pragnienie i od 25 lat staje w obronie tych wszystkich, których życie i jego sens są zagrożone".

DFOŻ tworzy warunki powrotu do godnego życia samotnym matkom, osobom zagrożonym przemocą, niezrozumieniem i pogardą innych, doświadczającym trudności osobistych czy też rodzinnych. W ciągu 25 lat działalności w Domu Matki i Dziecka schronienie i pomoc znalazło ponad 1600 matek i dzieci. Dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjno-Opiekuńczemu szczęśliwą rodzinę otrzymało ponad 740 dzieci. Natomiast w Diecezjalnej Poradni Rodzinnej udzielono wsparcia i pomocy kilkunastu tysiącom osób.

"Z wielkim oddaniem i w poczuciu misji pracownicy Fundacji służą życzliwym wsparciem wszystkim tym, którzy potrzebują rozmowy, zrozumienia i pomocy w zmaganiu się z trudami życia codziennego" - podkreślił bp Czaja. I poinformował: "Podobnie jak w latach ubiegłych na Fundusz Ochrony Życia przeznaczone zostaną ofiary zebrane na tacę podczas tegorocznej Pasterki".

Komunikat zostanie odczytany w kościołach diecezji opolskiej 23 grudnia, w 4. niedzielę Adwentu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL