Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jest dyspensa na dzisiaj

Dyspensa Biskupa Opolskiego w dniu 28 grudnia 2018 r.

Mając na względzie duchowe dobro wiernych i kierując się przepisami kan. 87 § 1, w związku z kan. 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego piątku 28 grudnia 2018 roku, w tym od obowiązku powstrzymania się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych. Jednocześnie Biskup Opolski usilnie zachęca wszystkich wiernych, którzy skorzystają z powyższej dyspensy, do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w innym dniu i w formie przez siebie dowolnie wybranej (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, jałmużna, post).

Z powyższej dyspensy, zgodnie z kan. 91 KPK, mogą skorzystać wszyscy wierni diecezji opolskiej oraz inni przebywający w dniu 28 grudnia 2018 roku na jej terytorium.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL