GN 45/2019 Archiwum

Gdzie pójdą Orszaki Trzech Króli?

Podajemy wstępne informacje - będziemy je uzupełniać. [AKTUALIZACJA - 3 stycznia]

W roku 2019 Orszaki Trzech Króli w święto Objawienia Pańskiego (niedziela, 6 stycznia) wyruszą m.in. w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie.

Znamy już dokładny plan orszaków w Opolu, w Kędzierzynie-Koźlu, Paczkowie, Prudniku i Gamowie. W Opolu uliczne jasełka odbędą się po raz siódmy. Rozpoczną się o godz. 15.00 na rynku (przed ratuszem). Z rynku orszak pójdzie ulicą Krakowską na plac Wolności, następnie ul. Ozimską na plac św. Jana Pawła II, gdzie na zakończenie odbędzie się koncert kolęd.

Duszpasterze z Kędzierzyna-Koźla również zapraszają na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz.14.00 równocześnie w trzech parafiach: św. Eugeniusza de Mazenoda, św. Mikołaja i  pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. Orszaki wyruszą o 14. 10 z placów kościoła św. Eugeniusza i św. Mikołaja oraz z parkingu przy pływalni (al. Jana Pawła II). Orszaki spotkają się na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ul. Judyma (scenka przed pałacem Heroda), a potem przed pobliskim budynkiem starostwa powiatowego odbędzie się Hołd i Pokłon Trzech Króli i wspólny śpiew kolęd.

Orszak Trzech Króli przejdzie także ulicami Paczkowa. Poszczególni królowie wyruszą z orszakami o 13.30 z trzech miejsc:orszak zielony przy szkole podstawowej nr 2, ul. Wojska Polskiego, niebieski - przy szkole podstawowej nr 3, ul. 1 Maja,  a orszak czerwony przy zespole szkół, ul Kołłątaja.Wszystkie orszaki spotkają się o 14.00 przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Staszica, i wyruszą do kościoła parafialnego przez ul. Emilii Plater i Rynek.

W Prudniku w niedzielę 6 stycznia Orszak Trzech Króli rozpocznie się przy kościele św. Michała Archanioła około 12.30 (po Sumie, która sprawowana jest o 11.30). Uczestnicy przejdą przez rynek, gdzie przy Kolumnie Maryjnej zaplanowano Jasełka, i dojdą do kościoła ojców bonifratrów. Prudnicki Orszak Trzech Króli organizują członkowie Domowego Kościoła.

Orszak odbędzie się także w jednej z najmniejszych parafii w naszej diecezji - w Gamowie k. Raciborza. Rozpocznie się o godz. 14 w kościele św. Anny koncertem kolęd w wykonaniu dzieci z tamtejszej szkoły. O 14.30 nastąpi powitanie Trzech Mędrców i pokłon Dzieciątku, a potem orszak przejdzie przez wioskę. Orszak zakończy się ok. godz. 15 przy remizie OSP, gdzie na uczestników czekać będzie poczęstunek.

Informacje o orszakach w innych miastach naszej diecezji mają być dostępne na stronie www.orszak.org po wybraniu miejscowości w zakładce: Orszak. Jak na razie, jest tam informacja o tym, że orszaki w roku 2019 odbędą się także w Nysie i Dobrodzieniu. Nie ma natomiast żadnych szczegółów, dlatego zwracamy się z prośbą do organizatorów o przesłanie mailem (na adres: opole@gosc.pl) bliższych informacji. Z przyjemnością je tutaj podamy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama