GN 45/2019 Archiwum

Wyruszą kolędnicy misyjni

Będą śpiewać kolędy, składać życzenia noworoczne i kwestować na rzecz misji. Akcja zakończy się diecezjalną Prezentacją Kolędników Misyjnych.

6 stycznia – w uroczystość Objawienia Pańskiego - Kościół w Polsce obchodzi również Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Trzej Królowie, którzy przybyli do Betlejem zobaczyć Dziecię Jezus i oddać Mu hołd są znakiem i symbolem narodów całego świata, do których Jezus posłał apostołów, by głosili Dobrą Nowinę o zbawieniu.

Dlatego w dzień Trzech Króli (choć zdarza się to także w inne dni w okresie Bożego Narodzenia) na ulicach naszych miejscowości można zobaczyć kolędników misyjnych. Dzieci, przebrane za trzech króli, aniołów, Maryję, Józefa chodzą od domu do domu by prosić o wsparcie misji na całym świecie.

W naszej diecezji ofiary zebrane przez kolędników misyjnych przeznaczone będą na projekty edukacyjne i duszpasterskie realizowane przez misjonarzy naszej diecezji zgodnie z założeniami statutowymi Funduszu Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej.

Zwieńczeniem akcji kolędników misyjnych będzie 14. Prezentacja Kolędników Misyjnych, która odbędzie się 26 stycznia 2019 r. o godz. 10 w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym (Opole, ul. Drzymały 1). Zgłoszenia grup do udziały w przeglądzie przyjmujeWydział Duszpasterskim Diecezji Opolskiej do 22 stycznia br.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama