Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trwa cały rok

Bp Andrzej Czaja: Bycie razem jest bardzo ważne, bo nas utwierdza w pewności, że jesteśmy dziećmi jednego Boga.

Podczas inauguracji dorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 18 stycznia bp Andrzej Czaja mówił: − Chcemy zintensyfikować wysiłek modlitwy o jedność i z większym zaangażowaniem na nowo podjąć wszelkie nasze przedsięwzięcia zmierzające ku jedności zarówno na poziomie wspólnych dzieł, jak i na poziomie dialogu doktrynalnego.

Ordynariusz przewodniczył Mszy św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu. Koncelebrowali biskupi pomocniczy Paweł Stobrawa i Rudolf Pierskała, wykładowcy Wydziału Teologicznego UO oraz moderatorzy seminaryjni.

– Bóg pragnie jedności naszej, abyśmy żyli jako jedna, wielka, miłująca się rodzina dzieci Bożych – mówił bp Czaja. – W sferze niewidzialnej cały Kościół jest jednością, ale w sferze widzialnej jest wiele podziałów między nami, siejemy zgorszenie. Jeśli ma się to zmienić, musimy sięgnąć do tego, co niewidzialne w nas – w duszach i sercach – i to uzdrowić – mówił.

Przed błogosławieństwem słowo wygłosił pastor Wojciech Pracki, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu. – Cieszę się bardzo z tego, że ekumenia w naszym mieście, w tej diecezji, nie trwa tylko przez tydzień, ale trwa cały rok. To wielkie Boże dzieło, w którym mamy wszyscy zaszczyt i przyjemność brać udział – mówił.

– Myślę, że grzechem ekumenicznym jest zamykanie się w swoim wyznaniowym środowisku, w swoim – przepraszam za określenie – wyznaniowym sosie i mówienie, że tylko to, co moje, się liczy, a wszystko inne jest nieważne – wskazywał pastor. – Tylko jeśli swoją tożsamość wyznaniową będziemy znali i będziemy jej świadomi, to z otwartością i serdecznością będziemy mogli poznawać także to, co jest nie moje, co jest inne – mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL