Nowy numer 2/2021 Archiwum

Mamy być mistrzami kultury spotkania

Ks. Łukasz Knieć, bp Andrzej Czaja i Dominika Strzelecka dzielą się tym, co przeżywają podczas Światowych Dni Młodzieży.

Pozdrawiamy wszystkich diecezjan. Ciągle Światowe Dni Młodzieży przeżywamy nie tylko z myślą o was, ale też w modlitwie za was - mówi ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży w kolejnym nagraniu filmowym, które otrzymaliśmy od sekretarza biskupa opolskiego wprost z Panam City.

- Ogromnie jestem szczęśliwy, że papież powiedział nam o tym, co zdaje się Duch Święty już gdzieś nam podpowiadał. Mówił, że mamy być mistrzami kultury spotkania - co jest dla nas ważne od dawna - podkreśla duszpasterz młodzieży.

Z kolei bp Andrzej Czaja podsumowuje treść z pierwszego słowa papieża Franciszka do uczestników ŚDM w Panamie.

- Papież wskazał nam na Jezusa, który jest naszym marzeniem i powinien być naszym marzeniem zawsze - mówi biskup opolski i przekazuje mikrofon Dominice Strzeleckiej z Krapkowic.

- To dla mnie niesamowity czas. Czuć siłę młodzieży, radość, którą nam dają ludzie z całego świata - zapewnia Dominika. - Gdy papież pojawił się tutaj, wszyscy zaczęli się cieszyć, machać swoimi flagami - opowiada. - Było czuć tę wielką siłę i to, że następca Piotra jest pośród nas i chce przeżywać z nami to ważne święto.

Mamy być mistrzami kultury spotkania
Gość Opolski

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama