Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trwa plebiscyt na Bohatera Katechezy

Do 15 lutego organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania zgłoszeń.

W diecezji opolskiej Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizuje plebiscyt po raz szósty. Jego celem jest docenienie katechetów (osób świeckich, księży, sióstr i braci zakonnych) pracujących w gimnazjach, szkołach podstawowych i średnich na terenie diecezji opolskiej.

Dotąd tytułem Bohatera Katechezy wyróżnieni zostali: Zdzisław Pytka ZSEiO w Oleśnie, Edyta Bem z CKZiU w Strzelcach Opolskich, ks. Łukasz Żaba z ZSZ w Oleśnie oraz z tej samej szkoły Sebastian Jokiel, a w minionej edycji: Eliza Nowak z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach i Adam Kała z CKZiU w Strzelcach Opolskich. Komu przypadnie tytuł w tym roku szkolnym?

Kandydatury mogą zgłaszać uczniowie i dyrektorzy szkół, a także proboszczowie parafii.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko katechety, jego zdjęcie, nazwę szkoły, wypełniony formularz oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego ta osoba zasługuje na tytuł Bohatera Katechezy. Należy wykazać zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, przedstawić współpracę z parafią oraz osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne i dydaktyczne.

Po wydłużeniu terminu zakończenia pierwszego etapu plebiscytu zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2019 roku w siedzibie stowarzyszenia „Civitas Christiana" (plac św. Sebastiana 3, 45-030 Opole); a także przez e-mail: opolski@civitaschristiana.pl.

W drugim etapie, którym będzie głosowanie internetowe, wyłonionych zostanie 10 kandydatur, spośród których Kapituła wybierze Bohatera Katechezy.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie: http://opolski.civitaschristiana.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama