Nowy numer 47/2020 Archiwum

ŚDM - kontynuacja

- Spójrz, jak pięknie. Nie mówią po hiszpańsku, ale śpiewają spektakularnie - podsumowali opolską młodzież realizatorzy.

ŚDM - kontynuacja   No to coś zaśpiewajmy! Ale co? Hymn ŚDM... Po polsku czy hiszpańsku? No oczywiście, że po hiszpańsku! No to trzy, cztery... Choć Światowe Dni Młodzieży 2019 dobiegły już końca, duża część pielgrzymów, którzy wyruszyli tam z Opolszczyzny, ciągle jeszcze gości w Panamie.

Parę godzin po pożegnaniu Papieża spora grupa pojawiła się, wraz ze swoim biskupem Andrzejem Czają i kilkoma kapłanami, z wizytą w telewizji panamskiej.

– Ludzie u których mieszkaliśmy w czasie ŚDM, pracują w tutejszej telewizji, stąd mieliśmy możliwość ją zwiedzić. Przy okazji nagrali nas w jednej z sal – opisuje wizytę ks. Tadeusz Komorek, głogówecki wikariusz.

Co się tam działo? Krótki fragment tutaj.
ŚDM - kontynuacja   Opolscy pielgrzymi w panamskiej telewizji AUTOR Pracownicy Medcomu i radia Telemetro Panamá chętnie opowiedzieli Polakom o pracy na planie telewizyjnym, „za kamerami”, ale też pytali o wrażenia z pobytu w Panamie.

Jako że wizyta była pokłosiem Światowych Dni Młodzieży, zwiedzając studio nagrań, młodzi zaśpiewali hymn ŚDM – oczywiście po hiszpańsku!

Jak? Zobacz tutaj.

ŚDM - kontynuacja   W studiu nagraniowym nasza młodzież odnalazła się świetnie... – Spójrz jak pięknie. Nie mówią po hiszpańsku, ale śpiewają spektakularnie – podsumowali ich realizatorzy.

Opolska młodzież, zwłaszcza ci, którzy przylecieli wprost na wydarzenia centralne, korzysta z tych kilku dni nie tylko po to, by zwiedzić ten egzotyczny dla nas kraj, ale przede wszystkim, by mieszkając w panamskich rodzinach, poznać mieszkańców i nawiązać relacje.   To takie nasze Dni w Diecezji przyznają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama