Nowy numer 47/2020 Archiwum

Przy ołtarzu i w hali

Ośmiu opolskich księży przejechało całą Polskę, by wziąć udział w rozgrywkach halowych w piłce nożnej.

Przy ołtarzu i w hali   Najważniejsze to zgrana drużyna - z taką to można jechać i na drugi koniec Polski! Archiwum o. U. A. Bąka XV Mistrzostwa Polski Księży w piłce halowej odbywały się tym razem 8 i 9 lutego aż w Kołobrzegu. 8 lutego rozegrano mecze eliminacyjne, zaś drużyny, które odpadły z grup, wzięły udział 9 lutego w turnieju pocieszenia.

- Nasza diecezja przystępowała do rozgrywek jako obrońcy turnieju pocieszenia, zdobywając puchar, I miejsce w finale B i 9 miejsce w całych mistrzostwach, które były rozgrywane w zeszłym roku w Białej Podlaskiej - tłumaczy o. Urban Adam Bąk OFM, jeden z reprezentantów Opolszczyzny.

- Warto dodać, że nasz zespół był najstarszą drużyną rozgrywanych mistrzostw. W tym roku, pomimo osłabienia kadrowego i ograniczonych możliwości treningowych, nasza diecezja zajęła 5 miejsce w grupie (pokonując m. in. późniejszych półfinalistów - diecezję lubelską 1-0) - relacjonuje.

W turnieju B po zwycięstwach nad diecezją koszalińsko-kołobrzeską (4-1) i łomżyńską (4-3) i ulegając tylko diecezji białostockiej, opolscy księża zdobyli drugie miejsce w finale B i 10. miejsce w Polsce.

Przy ołtarzu i w hali   Pamiątkowe zdjęcie przy bramce - obowiązkowe. Archiwum o. U. A. Bąka Naszą diecezję reprezentowali (na zdjęciu od lewej): ks. Roman Dyjur, proboszcz Kępnicy, ks. Waldemar Klose, proboszcz parafii w Starych Budkowicach, ks. Tomasz Przybyła, ojciec duchowny seminarium duchownego, ks. Mariusz Pełechaty, proboszcz parafii Opawica, ks. Robert Sadlak, prefekt WMSD Opole, ks. Łukasz Michalik, wikariusz z Krapkowic, o. Kamil Tymecki OFM, prowincjalny animator duszpasterstwa młodzieży i powołań w Górze św. Anny, i o. Urban Adam Bąk OFM, dyrektor Franciszkańskiego Ośrodka Pomocy Dzieciom w Głubczycach.

Ostatecznie tytuł tegorocznego mistrza zdobyła reprezentacja diecezji kieleckiej, pokonując w zaciekłym starciu finałowym reprezentację diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Więcej zdjęć z rozgrywek w relacji "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego":

https://koszalin.gosc.pl/gal/spis/5334559.Mistrzostwa-Polski-Ksiezy-w-Pilce-Halowej-turniej-pocieszenia

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama