Nowy numer 42/2019 Archiwum

Msza Tango z Buenos Aires

Wyjątkowy koncert w Filharmonii Opolskiej. Losujemy zaproszenia [WYNIKI].

Już 1 i 2 marca (piątek i sobota) w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa wyjątkowe koncerty. W „Strefie Gwiazd” za sprawą włoskiego mistrza bandoneonu – Mario Stefano Pietrodarchi zabrzmią klimaty tanga.

Pietrodarchi po raz pierwszy wystąpi w Opolu wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej pod batutą dyrektora Przemysława Neumanna. W jego interpretacjach będzie można posłuchać utworów Astora Piazzolli, Ennio Morricone, a także bardzo ciekawy utwór Misa Tango, czyli Msza tango na głos, chór, bandoneon, fortepian i smyczki współczesnego argentyńskiego kompozytora Martina Palmeri. Kompozycja znana jest także jako Misa a Buenos Aires.

– Dzieło jest kombinacją tekstów Mszy z rytmami tanga. Kombinacja ta w pierwszym zetknięciu może wydawać się szokująca, jednak w efekcie powstało przepiękne dzieło wokalno-instrumentalne. Szczególnego kolorytu dziełu dodaje bohater całego koncertu: niepozorny bandoneon. Instrument ten, sposobem wydobywania dźwięku i barwą nieco przypomina akordeon. Jest od niego jednak wyraźnie mniejszy i niesie za sobą znacznie większy wachlarz muzycznych i interpretacyjnych możliwości – zaprasza Barbara Pieczyńska z opolskiej filharmonii.

Partie solowe wykona Katarzyna Włodarczyk – mezzosopran, a towarzyszyć jej będą Chór Filharmonii Opolskiej oraz Chór Kameralny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Dla Czytelników „Gościa Opolskiego” mamy podwójne zaproszenie zarówno na koncert piątkowy, jak i sobotni. Rozlosujemy je między tych, którzy do wtorku 12 lutego do północy prześlą maila z tytułem Misa Tango pod adres opole@gosc.pl .

W treści e-maila prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz w losowaniu na który koncert chcecie Państwo uczestniczyć.

Zaproszenia na koncert wylosowali:  państwo Tomasz i Sandra Przyp (piątek) i pani Bernadeta Orlikowska (sobota).

Gratulujemy i życzymy miłych wrażeń.

Więcej o koncercie TUTAJ.

A Misa Tango do posłuchania poniżej:

MISA A BUENOS AIRES - Martín Palmeri - MISA TANGO - Dir. Santiago Ruiz
Santiago Ruiz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL