Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie boję się

– Wiem, że jest Ktoś, kto mnie prowadzi – mówi Monika Jamer.

Weź z sobą na drogę to proste pouczenie, że trzeba nam w codzienności zająć się dziełem Pańskim: ofiarnie, wytrwale i niezachwianie, zaczynając co dnia od własnego nawrócenia i podejmując wysiłek służby bliźniemu. Idź z radością, świadoma odpowiedzialności za zbawienie własne i tych, których Pan Bóg na Twojej drodze postawił – mówił bp Andrzej Czaja do świeckiej misjonarki Moniki Jamer, którą 3 marca w kościele św. Jacka w Opolu-Kolonii Gosławickiej posłał na misje.

Monika Jamer ma 25 lat, ukończyła fizjoterapię na Politechnice Opolskiej. Nie pierwszy raz poleci do Afryki. Od 5 lat związana jest z ruchem Świeckich Misjonarzy Kombonianów. Była już dwukrotnie na misyjnych stażach w Kenii. Tym razem podpisała dwuletni kontrakt – na misję do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA). Będzie pracowała na misji w Mongoumba, położonej tuż przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga.

RŚA to jeden z najniebezpieczniejszych krajów świata, ledwie kilka tygodni temu podpisano tam porozumienie pokojowe po 5-letnim okresie chaosu wojennego. – Nie, nie boję się. Wiem, że jest Ktoś, kto mnie prowadzi i mną się opiekuje. Ufam, że Ten, który mnie powołuje do tej służby, też się o mnie zatroszczy. Pan Bóg chce, żebyśmy się wyzbyli strachu, lęku przy podejmowaniu odważnych decyzji. On jest z nami każdego dnia, mówiąc: „Nie lękaj się, bo jestem z tobą” – powiedziała nam misjonarka.

Na misji czekają na nią różne zadania. Ma nadzieję, że będzie mogła wykorzystać swoje wykształcenie i zajmie się fizjoterapią lub zadaniami z dziedziny ochrony zdrowia, np. pomocą niedożywionym dzieciom. RŚA to nie tylko kraj niebezpieczny, ale również jeden z kilku najbiedniejszych w świecie. – Zawsze coś znajdzie się do pracy, a ja jestem otwarta na zadania – podkreśla Monika Jamer.

W uroczystości wzięła udział jej rodzina, przyjaciele, dobroczyńcy i parafianie. – Wspieram córkę od początku, bo uważam, że jeśli ona będzie szczęśliwa, to ja też będę szczęśliwa – powiedziała mama misjonarki, Barbara.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL