Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wichura szalała nocą i wyrządzała szkody

Sześć osób rannych, uszkodzenia domów i linii energetycznych. Bilans nocnej wichury w województwie opolskim.

Strażacy po nocnej wichurze interweniowali jak dotąd 1432 razy. Sześć osób zostało poszkodowanych. Uszkodzone zostały 43 dachy na budynkach mieszkalnych i 28 na budynkach gospodarczych, uszkodzeń linii energetycznych zanotowano 63. Dwa drzewa upadły na tory kolejowe, w wyniku czego nie kursują pociągi na odcinku Kędzierzyn-Koźle-Gogolin.

Wśród rannych – dwie osoby to motocykliści, którzy w czasie jazdy nie zauważyli drzew leżących na drodze, a dwie kolejne - strażacy OSP Zalesie Śląskie, którzy pojechali z pomocą jednemu z tych motocyklistów. W tracie tej interwencji na wóz OSP przewróciło się drzewo, w wyniku czego dwóch strażaków zostało poszkodowanych. Obydwaj trafili do szpitala, podobnie jak kierowca motocykla.

Pojazd OSP Zalesie Śl. został praktycznie zniszczony – straty szacuje się na ok. 750 tys. złotych.

W interwencjach tej nocy i poranka wzięło udział 596 zastępów strażackich, 2386 strażaków. Najczęściej interweniowali w powiecie opolskim, kędzierzyńsko-kozielskim, krapkowickim, nyskim i strzeleckim.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL