Nowy numer 41/2019 Archiwum

Akcja wielkopostna w parafii jezuitów

Pomogą czterem najbardziej potrzebującym rodzinom.

Pomysł zrodził się w ubiegłym roku. Bo na Boże Narodzenie jest Szlachetna Paczka, są też dary Caritas, ale nie ma niczego na Święta Wielkanocne. Dlatego w naszej parafii powstała inicjatywa, by powiązać jałmużnę w Wielkim Poście z obdarowaniem potrzebujących rodzin z naszej parafii na Wielkanoc – mówi Maria Piechaczek, koordynatorka Wielkopostnej Akcji „Z dobrego serca” organizowanej w parafii opolskich jezuitów i z tego powodu nazywanej też „Jezuicką paczką”.

Zbieżność nazw ze Szlachetną Paczką nie jest przypadkowa, bo zasada działania akcji jest taka sama. Na parafialnej stronie internetowej - TU - można przeczytać opisy czterech rodzin wymagających pilnej pomocy. – Dane rodzin najbardziej potrzebujących pomocy udostępnił nam parafialny zespół Caritas, a my spotkaliśmy się z nimi i określiliśmy najpilniejsze potrzeby – mówi Jakub Jary, koordynator akcji.

Pomoc-jałmużnę można udzielać na dwa sposoby: wpłacając ofiarę na konto lub wybrać jedną ze wskazanych potrzeb rodzin i zgłosić chęć pomocy w tym zakresie wolontariuszom akcji przez formularz internetowy. Chodzi o pomoc w postaci zakupu sprzętu AGD, mebli (i ich wniesienia), opału, pościeli czy innych sprzętów domowych.

W pomoc rodzinom w parafii zaangażowało się kilkunastu wolontariuszy. Ich trzon stanowią członkowie Grupy Roboczej, jezuickiej wspólnoty duszpasterskiej dla młodych ludzi 25+. – To jest dla mnie budujące, że są osoby w moim wieku, podzielające te same wartości i z sercami otwartymi do pomocy innym. Bez nich by się to nie udało – podkreśla Maria Piechaczek.

„Jezuicka paczka” zakończy się 7 kwietnia, tak, by dary trafiły do rodzin przed Świętami Wielkanocnymi.

Akcja wielkopostna w parafii jezuitów   Maria Piechaczek i Jakub Jary, koordynatorzy akcji Andrzej Kerner /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL