Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nocą śladem krzyża

To nie tylko modlitwa, ale i wyjście ze swojej strefy komfortu, poczucie zmęczenia, zimna, senności.

Nocą śladem krzyża   Pielgrzymi często niosą w plecakach krzyże. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

To ok. 40 km marszu, nocą, w ciszy, w samotności lub w niewielkiej grupie. Na postojach rozważa się kolejne stacje Męki Pańskiej, ofiarując swoje zmęczenie.

Tegoroczne hasło to: „Kościół XXI w.”.

Wyruszając należy pamiętać o latarce, najlepiej czołowej, wygodnych butach, zapasie jedzenia i picia na całą noc. Na niektórych odcinkach trasa może być błotnista lub piaszczysta. Koniecznie trzeba zabrać odblaski (kamizelkę odblaskową, opaski lub inne elementy). Przed wyjściem należy poinformować bliskie osoby o wybranej trasie EDK, można zostawić im mapę z opisem, na wypadek gdyby niemożliwy był dalszy marsz i trzeba byłoby prosić ich o przyjazd.

Opisy poszczególnych tras, informacje o ewentualnych utrudnieniach, błotnistych odcinkach oraz rozważania są dostępne na stronie EDK na stronie internetowej www.edk.org.pl. Tam też deklaruje się udział, by zapewnić sobie pakiet pielgrzyma (rozważania, odblask i opis trasy).

A do wyboru na Opolszczyźnie jest w tym roku aż 30 tras (w tym kilka krótszych „na wzór EDK”). Oto one:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL