GN 45/2019 Archiwum

Młodzieżowy wyjazd na festiwal Open Heaven

Siostry ze strzeleckiej wspólnoty błogosławieństw zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Młodych we Francji. Trwają zapisy na wspólny wyjazd.

Jeśli nie macie pomysłu na wakacje, zapraszamy was na festiwal, który organizuje nasza wspólnota - mówi s. Joanna ze strzeleckiej wspólnoty błogosławieństw. - Nasza wspólnota ma korzenie we Francji i łączy wszystkie stany życia: siostry, bracia, księża, osoby świeckie, małżonkowie, rodziny - opowiada.

Międzynarodowy Festiwal Młodych, organizowany w Nouan-le-Fuzelier we Francji, w jednym z domów wspólnoty błogosławieństw, tym razem odbędzie pod hasłem „Odważ się być wolnym”. Zaproszeni są młodzi od 18. do 30. roku życia.

To będzie kilka dni spędzonych z młodzieżą z różnych krajów, przeżytych w rytmie bogatej liturgii i dzielenia się wiarą. Organizatorzy zapowiadają niezwykłych mówców, różne warsztaty, a także wspólne chwile modlitwy.

- Wybrałam się tam z nastawieniem, że skoro to festiwal we Francji, to w wakacje pojadę sobie za granicę. Nie miałam szczególnych oczekiwań, a czas tam spędzony okazał się dla mnie czasem Bożej łaski. Pan Bóg mocno zadziałał w moim życiu. To był dla mnie przełomowy moment - opowiada Magda, która rok temu uczestniczyła w festiwalu Open Heaven. - Ważne dla mnie jest to, że poznałam młodzież z Francji i lepiej zintegrowałam się z młodzieżą z Polski. Mogłam też poznać tam klimat wspólnoty błogosławieństw - dopowiada.

Magda wspomina wspólne śpiewanie, codzienne nabożeństwa, Bożą atmosferę.

W planie festiwalu są też konferencje, warsztaty, aktywności sportowe i odpoczynek. A wszystko w duchu radości i świętowania.

- Jeżeli w waszym sercu odzywa się pragnienie głębszej relacji z Panem Bogiem, pragnienie przeżycia czegoś głębokiego z Nim, ale pośród młodych ludzi, którzy też chcą odkrywać drogę, jaką Pan Bóg dla nich przygotował, to zapraszamy was do wspólnego wyjazdu na festiwal - podkreśla s. Joanna.

Trzeba zarezerwować sobie czas od 25 sierpnia do 1 września. Wyjazd planowany jest ze Strzelec Opolskich. Koszt około 1100 zł, w zależności od wielkości grupy.

Zgłoszenia do końca maja. Szczegóły na stronie wspolnotablogoslawienstw.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama