GN 45/2019 Archiwum

Będą dyskutować o Duchu Rozumu

To już czwarta ogólnopolska konferencja naukowa, na której młodzi naukowcy z całej Polski będą rozważać tematy inspirowane religią.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Duch Rozumu – organizowana tak jak trzy poprzednie przez doktorantów Wydziału Teologicznego UO – odbędzie się już jutro. Jak  wszystkie poprzednie konferencje jutrzejsza jest poświęcona kolejnemu darowi Ducha Świętego. Wcześniejsze poświęcone były Duchowi Umiejętności, Męstwa i Mądrości. W konferencji biorą udział nie tylko teologowie. Na poprzednich konferencjach wypowiadali się specjaliści z zakresu m.in. psychologii, filozofii, literaturoznawstwa, historii sztuki czy muzykologii, prawa.

– Na konferencję, którą organizowaliśmy w poprzednim semestrze, odnotowaliśmy około dziewięćdziesiąt zgłoszeń z blisko dwudziestu ośrodków naukowych. Liczby te pokazują, jak duże jest zainteresowanie zagadnieniem religii w różnych aspektach badań naukowych – mówi Estera Baksik-Majnusz, współorganizatorka konferencji.

– Cykl konferencji organizowanych przez doktorantów Wydziału Teologicznego jest inspirującym doświadczeniem nie tylko dla prelegentów, ale może także stanowić formę zorientowania się, jakie kwestie nurtują młodych naukowców, dla wszystkich, niekoniecznie doktorantów czy studentów teologii, ale tych, którzy na co dzień nie mają zbyt wiele do czynienia z różnymi dyscyplinami w ścisłym sensie naukowym. Dlatego 8 maja 2019 r. zapraszamy chętnych na Wydział Teologiczny do udziału w konferencji jako słuchacze. Wybór referatów jest ogromny - zachęca Bożena Woroniecka, Przewodnicząca Kapituły Konferencyjnej.

Początek konferencji o 9.30 w sali numer 16 na I piętrze Wydziału Teologicznego (Opole, ul. Drzymały 1a).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama