Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ks. Piotr Kierpal został Bohaterem Katechezy

Po zakończonym głosowaniu internetowym Kapituła plebiscytu przyznała tytuł Bohatera Katechezy i dwa wyróżnienia.

W diecezji opolskiej zakończyła się VI edycja plebiscytu na Bohatera Katechezy. 10 maja decyzją Kapituły, w której zasiada m.in. bp Rudolf Pierskała, nagrodzony został ks. Piotr Kierpal, katecheta w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach.

Ks. Kierpal bardzo mocno zaangażował się w troskę o szeroko pojęty rozwój młodzieży. Potrafi zdobyć zaufanie młodego człowieka, co owocuje w codzienności. W 2017 r. zorganizował 35-osobowy zespół muzyczny, który zdobył 1. miejsce w Opolskim Przeglądzie Muzycznym „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Zespół instrumentalny oraz scholę złożoną z uczniów angażuje podczas nabożeństw w parafii, a także wydarzeń na szczeblu diecezjalnym. Katecheta systematycznie doskonali swoje kompetencje zawodowe, szczególnie z zakresu psychologii i psychoterapii, co znacząco podnosi efektywność jego działań wychowawczych i profilaktycznych. W 2017 r. ukończył kurs psychoterapii NEST, skierowany do osób doświadczających różnorakich traum. Systematycznie korzysta z poradnictwa psychologów i psychoterapeutów, by lepiej zrozumieć młodego człowieka. Dzięki temu potrafi umiejętnie towarzyszyć młodzieży na różnych etapach rozwoju. Organizuje warsztaty nt. komunikacji i wartości człowieka. Obecnie przygotowuje się do warsztatów dla rodziców uczniów nt. „Porozumienie bez przemocy”.

W głosowaniu internetowym ks. Piotr Kierpal otrzymał ponad tysiąc głosów i ponad 120 komentarzy, w których nie brakuje gratulacji i słów docenienia jego pracy szkolnej i posługi duszpasterskiej.

- Kapituła zdecydowała także o wręczeniu dwóch wyróżnień dla Joanny Kozioł z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kluczborku oraz Artura Glinki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie - informuje Agnieszka Każmierczak z opolskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, które organizuje plebiscyt.

Wręczenie nagród w plebiscycie obędzie się w czwartek 23 maja podczas Gali Wydziału Katechetycznego, na której uhonorowani zostaną uczniowie - tegoroczni laureaci konkursów religijnych. Rozpoczęcie gali o 11.00 w auli seminaryjnej w Opolu (ul. Drzymały 1A).

Plebiscyt organizuje Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Patronat honorowy objęli bp Rudolf Pierskała i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama