GN 45/2019 Archiwum

Zaproszenie na spotkanie grupy założycielskiej L'Arche w Opolu

W piątek 17 maja odbędzie się kolejne spotkanie osób, które chcą stworzyć w Opolu dom L'Arche, wspólnotę życia z osobami z niepełnosprawnością zapoczątkowaną przez Jeana Vaniera.

Grupa założycielska powstała w Opolu w styczniu 2018 roku. Jej trzon stanowią członkowie wspólnoty "Sól Ziemi" z Ruchu Wiara i Światło, która ma już 15 lat. Ich marzeniem i celem jest zbudowanie domu, w którym zamieszka kilka osób z niepełnosprawnością intelektualną wraz z asystentami.

- Mój dom jest tam, gdzie mnie kochają. To miejsce, gdzie ktoś na mnie czeka, gdzie mogę kogoś przyjąć w gościnę, gdzie jestem u siebie. Mój pokój, mój kąt, moje łóżko. Naszym pragnieniem jest stworzenie takiego miejsca dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pomysł nosiliśmy w sobie już od dawna. Aż w końcu pomyśleliśmy, na co mamy jeszcze czekać? - podkreślają osoby z grupy założycielskiej.

Z miesiąca na miesiąc dołączają do nich nowe osoby spoza ruchu. Tak naprawdę potrzeba wielu rąk i głów, które wspólnie stworzą w Opolu społeczność przyjaciół L'Arche. Każdy jest mile widziany.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 17 maja. Rozpoczęcie o 17.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu zakonnego ojców jezuitów (ul. Czaplaka 1). Po adoracji spotkanie w kawiarence parafialnej, które poprowadzi Magdalena Agaciak z zarządu L'Arche we Wrocławiu.

Domy L'Arche w Polsce są już w Śledziejowicach k. Krakowa, we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. W trakcie budowy jest dom w Gdyni.

Więcej o planach budowy domu L'Arche w Opolu: Dom będzie znakiem

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama