Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ku czci św. Rity

Już jutro w Głębinowie doroczne uroczystości, a od przyszłego miesiąca spotkania w poszerzonej formule.

Ku czci św. Rity   Nowy ołtarz podarowany został przez ks. A. Glaesera z Kamienia Śl. z kaplicy św. Jacka – pasuje do tego prezbiterium idealnie. Obraz św. Rity namalował Adam Grochalski. Mniejsze, boczne obrazy tryptyku będą też wkrótce przedstawiały jej życie, a nad tym będzie górował patron parafii – św. Urban. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Uroczystości odbędą się w niedzielę 19 maja w Głębinowie k. Nysy, w kościółku pw. św. Urbana, gdzie od kilku lat rozwija się szczególny kult tej świętej. Już w południe rozpocznie się jarmark „Od pszczół do róż”. O 15.00 nabożeństwo ku czci św. Rity, o 16.00 – Msza św. z obrzędem błogosławieństwa róż i ucałowaniem relikwii św. Rity.

Comiesięczne nabożeństwa ku czci św. Rity odbywają się 22. dnia każdego miesiąca, według tego samego schematu: o 17.30 koronka ku czci św. Rity, o 18.00 nabożeństwo z powierzaniem intencji modlitewnych, a o 19.00 Eucharystia z połączona obrzędem błogosławieństwa róż.

Od czerwca tego roku formuła tych spotkań zostanie poszerzona o część skierowaną szczególnie do konkretnych grup (patrz poniżej).

Coraz częstsze sugestie osób modlących się przez wstawiennictwo św. Rity, jak i treść polecanych próśb, pokazują potrzebę poszerzenia, pogłębienia dotychczasowej formy – tłumaczy ks. Przemysław Seń, proboszcz tego miejsca. – Dlatego też przed głównym nabożeństwem odbywającym się każdego 22. dnia miesiąca, odbywać się będą dodatkowe spotkania modlitewne, dedykowane dla bardzo konkretnych sytuacji i doświadczeń życia. Chodzi o to, by pomóc przeżywać to, co kogoś spotkało w takim duchu, by się nie załamał, ale podjął tę drogę.

Ku czci św. Rity   Kościółek jest mały, w cieplejszych miesiącach wierni gromadzą się także na zewnątrz, tuż przy tarasie nad jeziorem nyskim, przy ośrodku Rybak, dlatego warto zabrać krzesełko turystyczne. I róże, które są w trakcie nabożeństwa błogosławione. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

O 15.00, po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, będzie można wysłuchać słów konferencji wygłoszonej przez zaproszonego kapłana. W czasie spotkania będzie także okazja do osobistej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kapłanem bądź innymi uczestnikami.

Spotkania dla poszczególnych grup mają się odbywać w takim samym porządku cyklicznie, co rok. Mają charakter modlitewny, pomocy duchowej, choć niewykluczone, że z czasem, jeśli będzie taka potrzeba, będą też zapraszani specjaliści.

Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w czerwcu i będzie skierowane dla osób zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Konferencja potrwa ok. godziny, ale całe obchody kończą się ok. 21.00.

Na następnej stronie harmonogram, dla kogo i kiedy odbędą się spotkania (zmagających się z nowotworami, depresją, uzależnieniami, doświadczających trudności małżeńskich, wychowawczych, z brakiem potomstwa, po utracie dziecka, samotnością, mających trudność z przebaczeniem, dla wdów, sióstr zakonnych, żyjących duchowością św. Rity).

Szerzej w Opolskim Gościu Niedzielnym w nr. 19/2019 (https://opole.gosc.pl/doc/5539230.Wpatrzona-w-krzyz)

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL