Nowy numer 41/2019 Archiwum

Festiwal "Kolory Życia" w Nysie

To będzie osiem dni koncertów, konferencji i spotkań przeplatanych nabożeństwami. Festiwal "Kolory Życia" w Nysie rozpocznie się w niedzielę 9 czerwca.

Impreza potrwa przez ponad tydzień w Hali Nysa. Koncerty dadzą soliści oraz kilkudziesięcioosobowe zespoły, m.in.: niemaGotu i Halina Frąckowiak. Do tego na scenie pojawią się Gospel Rain, Marcin Styczeń, Fisheclectic czy Adam Bubik. Festiwal to nie tylko występy muzyczne. Do Nysy przyjedzie Teatr Franciszka z musicalem "Tobiasz" oraz duet mimów z Kabaretu Świerszczy-chrząszcz.

- Festiwal "Kolory Życia" to inicjatywa, która wyrosła na pięknym doświadczeniu odnalezienia sensu życia - tłumaczy werbista o. Damian Piątkowiak. - Jak światło umożliwia widzenie kolorów i odsłania bogactwo barw, tak dla każdego człowieka Bóg jest tym, który życiu nadaje głęboką wartość i pasjonujący sens. I to właśnie w trakcie festiwalu będziemy starali się pokazać - dodaje.

"Kolory Życia" to spotkanie, którego jednym z celów jest pokazanie bogactwa chrześcijańskiej kultury. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich mieszkańców Nysy, gminy i powiatu. Hala Nysa od 9 do 16 czerwca ma być miejscem spotkania dla osób wierzących i niewierzących, poszukujących i myślących różnorodnie. Uczestnicy w hali przy ul. Sudeckiej będą wspólnie bawili się, rozmawiali i modlili.

Festiwal "Kolory Życia" w Nysie   Plan festiwalu. materiały organizatora

- Naszym pragnieniem jest, by festiwal był miejscem świętowania dla każdego. Może się okazać, że podczas planowanych spotkań dokona się w naszych sercach coś wyjątkowego, coś pięknego, na co oczekiwaliśmy od dawna, nie umiejąc tego nazwać - mówi ks. Artur Godnarski, współorganizator festiwalu, który od lat prowadzi m.in. takie inicjatywy jak Przystanek Jezus.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne. Dla rodziców z dziećmi, którzy chcieliby wziąć udział w wieczornych spotkaniach organizatorzy przygotowali przedszkole. W Arce Dzieci będzie można bezpłatnie pozostawić dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Przedszkole będzie działało od 18.30 do 21.00, dzieci będą pod profesjonalną opieką wychowawczyń z nyskich przedszkoli.

Festiwal organizowany jest przez parafię Matki Bożej Bolesnej w Nysie oraz Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina, która prowadzi m.in. Przystanek Jezus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL