GN 48/2020 Archiwum

Spotkania z Afryką

Na siódmy już piknik misyjny zapraszają do Raciborza Młodzi dla Kamerunu.

Spotkania z Afryką   Pallotynka s. Orencja, posługująca w Kamerunie, i jej podopieczni. Fragment plakatu, Materiały organizatora

Wydarzenie, zorganizowane przez młodzież diecezji opolskiej, odbędzie się w niedzielę 23 czerwca przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu. Rozpocznie się o godz. 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Celem festynu jest zebranie pieniędzy na wsparcie budowy dalszej części kompleksu edukacyjnego w Baffoussam.

- W programie są koncerty Midraszowego Teatru Żydowskiego oraz Składu Raciborskich Wieczorów Uwielbienia. Będzie okazja do posłuchania świadectwa diakona Rudolfa Wilczka, którego zaangażowanie misyjne sięga aż po Indie, Boliwię czy Papuę-Nową Gwineę. Na pogadankach misyjnych usłyszeć będzie można również kleryka z Togo Romualda Mozou, który od 2018 r. jest w parafii NSPJ w Raciborzu i w tym mieście uczy się języka polskiego - wymienia Sandra Niemiec, koordynator MdK w diecezji opolskiej.

Punktem centralnym spotkania będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18.

Imprezie towarzyszyć będzie Wioska Misyjna, w której atrakcjami będą m.in.: kącik misyjny, gry i zabawy dla dzieci, „dycha na misje”, której celem jest wspólne tworzenie różańców, bańki mydlane, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, granie na bębenkach, dmuchany zamek, sklepik, kawiarenka ze słodkościami, stanowisko grillowe, warsztaty malowania, fotobudka, wata cukrowa oraz Lody Mistrzowskie.

Wydarzenie, zorganizowane przez „Młodych dla Kamerunu” wspiera parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, błogosławi mu też bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej. Patronatem objął je „Gość Opolski”.

Spotkania z Afryką   Plakat VII Spotkań z Afryką. Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama