Nowy numer 42/2019 Archiwum

Możesz zostać wolontariuszem "Zupy w Opolu"

Poszukiwane są osoby nie tylko do gotowania, ale też do transportu, pracy przy wydawaniu posiłków, jak i sprzątania po akcji.

Zarząd Fundacji "Zupa w Opolu" zaprasza kandydatów na wolontariuszy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 27 czerwca w "Starej Księgarni", czyli u ojców jezuitów na ul. Czaplaka 1 w Opolu. Rozpoczęcie o 18.00.

- Potrzebne jest wsparcie naszych działań. Dlatego, jeśli ktoś czuje od jakiegoś czasu, że chciałby podzielić się z drugim człowiekiem swoim czasem i sercem oraz czynić razem z nami ten świat lepszym, to przyjście na czwartkowe spotkanie będzie dobrym początkiem - zapewniają osoby związane z "Zupą w Opolu". I dodają: - Niech nikt nie martwi się, jeśli nie potrafi gotować, ponieważ potrzebne są też osoby do transportu, do pracy na placu w czasie wydawania posiłków oraz do sprzątania po akcji.

Od listopada 2017 roku co sobotę o 17.00 na placu przed C.H. Solaris w Opolu wolontariusze Fundacji "Zupa w Opolu" rozdają osobom bezdomnym i potrzebującym pełen gar zupy. Wcześniej, od 13.00, wspólnie gotują tę zupę w kuchni u ojców franciszkanów (wejście od ul. Minorytów).

Co sobotę dla swoich potrzebujących gości, których nazywają ubogimi przyjaciółmi, szykują też kanapki. Latem rozdzielają np. wodę mineralną, a zimą - czosnek i cytryny. Co ważne, drugiemu człowiekowi dają nie tylko posiłek, ale też swoją obecność, czas na wysłuchanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL