Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Opolu nie zabraknie miejsc w szkołach średnich

W liceach szacunkowo zostało 113 wolnych miejsc, w technikach - 31, a w szkołach branżowych - 113.

Rzeczniczka Urzędu Miasta Opola Katarzyna Oborska-Marciniak poinformowała o wstępnych zbiorczych danych dotyczących rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych).

W roku szkolnym 2019/20 w Opolu ma powstać 135 oddziałów klas pierwszych w różnych typach szkół. Przewiduje się, że łącznie w klasach pierwszych na terenie Opola będzie 4045 miejsc. Daje to średnią niemal 30 uczniów w klasie (dokładnie 29,96). W bieżącym roku szkolnym w szkołach średnich Opola są 82 klasy pierwsze, w których uczy się 2022 uczniów (średnia liczba uczniów na klasę – 24,65).

Według informacji rzecznika UM Opole zwiększenie w tym roku o 53 liczby oddziałów klas pierwszych nie spowoduje dwuzmianowości w szkołach.

Jeśli chodzi o typy szkół: w liceach planuje się utworzenie 63 oddziałów kl. I (o 27 oddziałów więcej niż rok temu) , w technikach – 45 oddziałów (o 12 więcej), a w szkołach branżowych I stopnia – 24 oddziałów (o 14 więcej).

W chwili obecnej z symulacji przydziału w systemie elektronicznym wynika, że w liceach zostało wolnych 113 miejsc, w technikach – 31, a w szkołach branżowych – 113.  Po 16 lipca uczniowie, którzy nie zostali przyjęci do wybranej szkoły, będą się starać o przyjęcie na pozostałe wolne miejsca w innych placówkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL