Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zaryzykujesz?

Za miesiąc rozpocznie się 43. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Trwa etap zachęcania.

Tych, którzy lata bez pieszej pielgrzymki już sobie nie wyobrażają, nie brakuje. Jedni maszerują na Jasną Górę od przeszło 30 lat, inni od kilkunastu bądź kilku. Ale przecież znacznie więcej jest tych, którzy jeszcze ani razu nie podjęli ryzyka i nie ruszyli w drogę.

To prawda, że pokonanie na własnych nogach około 150 km, proszenie o nocleg, zdanie się całkowicie na warunki pogodowe, a może być zarówno upalnie, jak i ulewnie - wymaga odwagi. Tym, którzy nigdy w pielgrzymce nie uczestniczyli, taka wędrówka wydaje się nieraz wręcz wariactwem, ale świadectwa osób, które w drodze pokonały swoje słabości, umocniły wiarę, doznały wielu łask i ze wzruszeniem w sercu dotarły przed jasnogórski szczyt, zachęcają, by odkrywać sens pieszego pielgrzymowania.

Do rozpoczęcia pielgrzymki został już tylko miesiąc. Dlatego trwa etap zachęcania. Zaproszenia nie tylko padają z ambon w kościołach, ale zasypują też media społecznościowe. Przykładowo krótkimi świadectwami pielgrzymów zachęca parafia NSPJ w Kluczborku.

"Idę na pielgrzymkę, ponieważ te kilka dni to czas prawdziwych rekolekcji. To czas na przemyślenie wielu spraw. To zmierzenie się ze swoimi słabościami, zaproszenie Boga do swojego wnętrza, do nierozwiązanych spraw i codziennych trudów życia. Podejmując trud pielgrzymowania, chcę dziękować za wszystko, co dobre w moim życiu, i powierzać wszystko, co trudne i bolesne" - pisze Asia.

Filmowe zaproszenia od głównego przewodnika pielgrzymki, ks. Marcina Ogioldy pojawiły się w internecie w czerwcu. Duszpasterz zapowiada, że pielgrzymi tym razem pójdą pod hasłem „Obdarowani Duchem - wdzięczni i odpowiedzialni”, nawiązującym do tematu roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce. - Będziemy też duchem wracać do styczniowych wydarzeń w Panamie i do treści adhortacji papieża Franciszka „Christus vivit”, która skierowana jest głównie do ludzi młodych - zapowiada ks. Marcin Ogiolda.

Pierwsi pątnicy na szlak wyruszą w niedzielę 11 sierpnia, a będą to grupy z Kietrza, Nysy i Prudnika.

W poniedziałek 12 sierpnia pielgrzymi z Głubczyc, Opola i Raciborza.

Natomiast grupa kluczborska pielgrzymowanie rozpocznie we wtorek 13 sierpnia, a grupa z Ujazdu - w środę 14 sierpnia.

Opolska pielgrzymka dotrze na Jasną Górę w sobotę 17 sierpnia. Pierwsze grupy około 9.00. Msza św. przed jasnogórskim szczytem rozpocznie się o 11.00. Zapisy do pielgrzymkowych grup trwają w parafiach i dekanatach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL