GN 48/2020 Archiwum

Wkrótce święto patronki diecezji opolskiej

Kilkudniowe uroczystości odpustowe na Górze św. Anny, w Oleśnie i w Opolu-Czarnowąsach.

26 lipca przypada liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Święta Anna jest patronką diecezji opolskiej. Uroczystości ku jej czci w jej sanktuarium na Górze św. Anny, w Oleśnie i w Opolu-Czarnowąsach mają bardzo bogaty, kilkudniowy program.

W tym roku szczególny charakter będzie miał odpust w kościele św. Anny w Oleśnie. W piątek (26 lipca) podczas Mszy św. o godz. 18, której będzie przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, nastąpi przyjęcie pierwszych członkiń do Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego, natomiast w niedzielę (28 lipca) w czasie Sumy odpustowej o godz. 11 bp A. Czaja dokona koronacji słynącej łaskami figurki św. Anny.

Na Górze św. Anny uroczystości odpustowe będą trwały od 25 do 28 lipca. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 11 w grocie lurdzkiej.

Tradycyjnie kilkudniowe obchody odpustu ku czci św. Anny są także w Opolu-Czarnowąsach (od 27 do 29 lipca). Suma odpustowa w kościele św. Anny w niedzielę o godz. 11. Po południu ciekawy program kulturalny.

Szczegółowy program odpustów na plakatach poniżej.

Wkrótce święto patronki diecezji opolskiej   Wkrótce święto patronki diecezji opolskiej   Wkrótce święto patronki diecezji opolskiej  
« 1 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama