Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pan jest ze mną

Podczas 43. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę popłynęła do nieba wdzięczność za Kościół opolski i jego pasterza.

W grocie lurdzkiej na Górze św. Anny we wtorek 13 sierpnia, czyli w przeddzień 10. rocznicy ogłoszenia nominacji na nowego ordynariusza, bp Andrzej Czaja odprawił Mszę św., dziękując wraz z pątnikami za Kościół opolski. W homilii dzielił się tym, co ze słowa Bożego z dnia bierze sobie do serca.

Nie lękaj się i nie drżyj

– Powtarzaliśmy w refrenie psalmu: „Oto lud Boży jest własnością Pana”. Pan mi dziś przypomina, że lud, do którego mnie posłał, jest Jego własnością. Jako pasterz nie mogę nikogo zlekceważyć i muszę troszczyć się o każdego z was jak o własność Boga – mówił bp Czaja.

Przywołał też i odniósł do siebie słowa z pierwszego czytania, w imieniu Boga wypowiedziane przez Mojżesza do Jozuego: „Bądź mężny i mocny (…). Sam Pan, który pójdzie przed tobą, On będzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci. Nie lękaj się i nie drżyj”. – Imię mi takie dano na chrzcie – greckie Andréas znaczy mężny, odważny. Staram się być takim, ale nie zawsze się udaje. Tu czynię sobie rachunek sumienia, ilekroć w tym względzie nie domagałem – podkreślał ordynariusz.

– Przez te 10 lat i we wcześniejszym życiu kapłańskim przekonywałem się, że sam Pan ciągle idzie przede mną. Jest ze mną. Nie opuszcza mnie. Nie porzuca. To jest źródło mocy, pokoju serca i radości – zapewniał. – Na nowo biorę sobie to wezwanie: nie lękaj się i nie drżyj. Nieraz nie jest łatwo. Przychodzą różne wieści, czasem wręcz hiobowe, i to w jednym dniu z różnych stron, a wtedy przypominam sobie, że Bóg jest przy mnie i wy się za mnie modlicie. O to was proszę, byście dalej trwali w gorliwej modlitwie za mnie, za wszystkich pasterzy, za cały Kościół – poprosił.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama