Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Co nad wodą kląska

A może odwiedzając sanktuarium na Górze Świętej Anny, stanąć oko w oko z bielikiem?

Na wystawę przyrodniczą pt. „Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska” zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego i oddział Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny, gdzie dostępna jest ekspozycja. Podczas wizyty na Górze Ufnej Modlitwy z okazji odpustu czy innych obchodów warto skorzystać z możliwości i wzbogacić się o wiedzę przyrodniczą.

A jest co oglądać! Ze szklanych gablot spogląda 99 jak żywych postaci zwierząt z 74 gatunków (68 ptaków i 6 ssaków) z kolekcji współczesnej i poniemieckiej MŚO. Każdy opatrzony informacjami na temat preferencji siedliskowych, częstości występowania i statusu ochronnego.

– Wśród okazów są zarówno gatunki znane i powszechnie, występujące na obszarze Śląska, jak i gatunki rzadkie w skali regionu i kraju. Do najciekawszych należą: mewa mała, nur czarnoszyi, ostrygojad, lodówka, szlachar, uhla, markaczka, hełmiatka, edredon – wymieniają organizatorzy.

Wyjątkową atrakcją są dwa pochodzące z Opolszczyzny okazy bielika, z których jeden spreparowano tak, aby ukazywał blisko 2,5-metrową rozpiętość skrzydeł. Ekspozycję przygotowali specjaliści z działu przyrodniczego MŚO: Michał Wolny i Piotr Zabłocki, a jej uzupełnieniem są piękne wielkoformatowe zdjęcia autorstwa Dariusza Adamkiewicza, Marka Palucha, Katarzyny Wereniewicz i Józefa Włodarza.

Muzeum Czynu Powstańczego (Góra Świętej Anny, ul. Leśnicka 28) jest czynne codziennie oprócz poniedziałków, a w ramach biletu wstępu do muzeum można obejrzeć także wystawy stałe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL