Nowy numer 08/2020 Archiwum

10 lat posługi w Kościele opolskim

W czwartek 29 sierpnia biskupi pomocniczy zapraszają diecezjan na dziękczynną Mszę św. w intencji bp. Andrzeja Czai.

W najbliższą niedzielę 25 sierpnia br. w kościoła diecezji opolskiej będzie odczytywane zaproszenie do księży i wiernych skierowane przez biskupów pomocniczych bp. Pawła Stobrawę i bp. Rudolfa Pierskałę. Zapraszają oni w czwartek 29 sierpnia do katedry opolskiej na dziękczynną Mszę św. w intencji bp. Andrzeja Czai. Eucharystia rozpocznie się o 18.30.

W komunikacie biskupi pomocniczy przypominają wydarzenia sprzed 10 lat, kiedy Kościół opolski otrzymał nowego ordynariusza.

"14 sierpnia 2009 roku Ojciec Święty Benedykt XVI mianował nowym biskupem opolskim kapłana naszej diecezji, profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Andrzeja Czaję. Biskup Nominat przyjął święcenia biskupie w katedrze opolskiej 29 sierpnia 2009 roku z rąk swojego poprzednika, arcybiskupa Alfonsa Nossola, i rozpoczął posługę jako trzeci biskup diecezjalny Kościoła opolskiego. Jako hasło biskupiego posługiwania przyjął słowa Astare coram Te et Tibi ministrare (Trwać przed Tobą i Tobie służyć)" - napisali.

"Wspominając tamto wydarzenie i 10 lat posługi biskupa Andrzeja Czai, pragniemy otoczyć Pasterza diecezji szczególną modlitwą, dziękując za Jego pasterskie zaangażowanie w diecezji, na forum Konferencji Episkopatu Polski i w Kościele powszechnym. Chcemy dziękować za dzielenie się i umacnianie nas słowem Bożym w pełnych troski o człowieka i jego zbawienie homiliach, konferencjach, rekolekcjach, listach pasterskich, a także w środkach masowego przekazu, zwłaszcza w cotygodniowym Słowie na niedzielę w Radio Doxa. (...) chcemy też dziękować za Jego świadectwo modlitwy i służby: za troskę o świętość życia kapłanów i osób konsekrowanych, o wiarę młodego pokolenia oraz świętość rodzin, za reaktywowanie Bractwa św. Józefa i powołanie Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego oraz wiele innych dzieł znanych tylko dobremu Bogu" - napisali biskupi pomocniczy.

W komunikacie proszą też, aby 29 sierpnia w każdej parafii diecezji opolskiej pamiętać o bp. Czai podczas Mszy św. i wspomnieć go w modlitwie wiernych, a po Komunii św. odśpiewać dziękczynne Te Deum laudamus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama