Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

U oblatów w parafii św. Jana Pawła II w Opolu

Msze św. w najmłodszej parafii w diecezji sprawowane są już codziennie.

Parafia św. Jana Pawła II w Opolu została erygowana w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia br. To już 400. parafia w diecezji opolskiej i 14. w dekanacie opolskim. Nowa wspólnota została wyodrębniona z parafii św. Jacka w Opolu-Kolonii Gosławickiej i parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach. Jej prowadzenia podjęli się Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Obecnie na placu przeznaczonym pod budowę klasztoru i kościoła parafialnego stoi tymczasowa kaplica, już ogrodzona i otoczona chodnikiem. Pierwsza niedzielna Msza św. została odprawiona w niej w niedzielę 19 maja br. W początkowym okresie Eucharystie były sprawowane tylko w niedziele i uroczystości, a obecnie, już od 19 sierpnia, Msze św. sprawowane są także w tygodniu.

Porządek Mszy św.: w niedziele o 8.00 i 10.00, od poniedziałku do piątku o 18.00 oraz w soboty o 8.00.

Proboszczem parafii św. Jana Pawła II jest o. Franciszek Bok, duszpasterzem o. Florian Wieczorek. Ponadto opolską wspólnotę zakonną tworzą też dwaj misjonarze ludowi (rekolekcjoniści): o. Paweł Gomulak i o. Joachim Kusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL