Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Jubileusz kościoła w Kadłubie Turawskim

Będą świętować przez dwa dni.

Historia kaplicy, a potem kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kadłubie Turawskim (parafia Ligota Turawska) liczy sobie ok. 150 lat (brak ścisłych zapisków historycznych, wiadomo natomiast, że w 1870 r. zakupiono do kaplicy pochodzący z Włoch obraz MB Różańcowej).

W najbliższy weekend (7 i 8 września) parafia będzie świętowała ten jubileusz. Przygotowania duchowe do niego trwają już od ubiegłego roku – w domach mieszkańców peregrynuje kopia obrazu MB Różańcowej.

Program obchodów jubileuszu jest bogaty i wypełniony atrakcjami – połączono go z dożynkami gminy Turawa. Szczegóły na załączonym plakacie.

Msza św. jubileuszowa odprawiona będzie w niedzielę 8 września o 10.30.

Natomiast historię kościoła i obrazu przedstawią mieszkańcy Kadłuba Turawskiego podczas występu w sobotę 7 września o godz. 17. W sobotę od godz. 14 na boisku będą trwały występy zespołów ludowych i dziecięcych, a dzień zakończy się zabawą taneczną.

Jubileusz kościoła w Kadłubie Turawskim

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL