Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Wkrótce Festiwal Mikołaja z Koźla

Po raz czwarty odbędzie się festiwal upamiętniający średniowiecznego franciszkańskiego misjonarza i intelektualistę, autora kodeksu.

W tym roku w ramach festiwalu w kościele św. Zygmunta w Koźlu odbędą się cztery koncerty. Wystąpią: Schola Gregoriana Caridnalis Stephani Wyszyński (piątek 13 września, godz. 19), Jan Bokszczanin (organy, sobota, 14 września, godz. 16), Cantores Minores Wratislavienses (sobota, 14 września, godz. 19), Władysław Kłosiewicz (klawesyn, niedziela, 15 września, godz. 16), a także Jolanta Kowalska-Pawlikowska oraz Tytus Wojnowicz i Ensemble de Narol (niedziela, 15 września, godz. 19).

Natomiast na błoniach przy domu kultury w Koźlu (ul. Skarbowa 10) w sobotę (od godz. 10 do 22) i w niedzielę (od 10 do 15) zorganizowany będzie Jarmark Średniowieczny, podczas którego odbędzie się Turniej Rycerski pt. "Spotkanie ze średniowieczem". Wśród atrakcji m.in.: obozowisko rycerskie, inscenizacja bitwy średniowiecznej, turniej rycerski, pokazy artylerii, pokazy kaskaderskie konnicy średniowiecznej, gry i zabawy plebejskie, występy zespołów muzyki dawnej oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Komes", warsztaty tańców średniowiecznych i rzemiosła artystycznego.

Więcej na temat tegorocznego festiwalu i jego patrona TUTAJ

Wkrótce Festiwal Mikołaja z Koźla

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL