Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Zależy nam na ich życiu

W przyszły piątek (13 września) pierwsza "Modlitwa za ubogich" w Opolu.

- Zaczęliśmy od konkretnej pomocy bezdomnym: od ich głodu fizycznego, niedomagań zdrowotnych. To jest w spotkaniu z bezdomnymi i ubogimi pierwsza potrzeba. Ale ze spotkań z nimi wynika też to, że mają głód Pana Boga, głód miłości, relacji. Czasem Pana Boga w swoim życiu zagubili albo odnajdują Go właśnie będąc na ulicy. Właśnie w tej biedzie, jak przypomniał papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Ubogich: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Dlatego zapraszamy ubogich oraz mieszkańców Opola i ludzi dobrej woli do "Modlitwy za ubogich". Chcemy zanosić Bogu ich intencje, bo zależy nam na ich życiu, fizycznym i duchowym – mówi s. Aldona Skrzypiec SSpS, jałmużnik biskupa opolskiego.

S. Aldona z grupą współpracowników "Śniadania z nadzieją" (są to cosobotnie spotkania poranne przy klasztorze opolskich franciszkanów, na które przychodzi do 70 bezdomnych) zaprasza na pierwszą "Modlitwę za ubogich", która odbędzie się w piątek 13 września o godz. 19.30 w kościele św. Aleksego w Opolu. Modlitwa będzie składała się z czytania Pisma św., krótkiego rozważania i adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkania modlitewne będą odbywać się cyklicznie.

Z jałmużnikiem biskupa opolskiego można skontaktować się mailowo pod adresem:  jalmuznik@diecezja.opole.pl , a materialne wsparcie dla ubogich można przekazywać na specjalne konto diecezjalne "na potrzeby ubogich" 86 1240 5178 1111 0010 8711 8310.

Zależy nam na ich życiu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL