Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Gąsiorowice najpiękniejszą wsią

Rozstrzygnięty został doroczny konkurs "Piękna Wieś Opolska".

W tym roku jurorzy konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski za najpiękniejszą wieś uznali Gąsiorowice (gmina Jemielnica). Działające tam Stowarzyszenie Odnowy Wsi Gąsiorowice ostatnio zainaugurowało "Szlak gąski", wyznaczony przez 16 figurek gęsi z różnymi atrybutami i opowiadający  o historii wsi. Projektów upiększających miejscowość zrealizowano tam w ostatnich latach więcej, a prezes stowarzyszenia Mateusz Stróżyk podkreśla, że piękna miejscowość to zasługa dziesiątek lat pracy mieszkańców Gąsiorowic, którzy są bardzo aktywni w społecznej pracy na rzecz wsi. Więcej o "Szlaku Gąski" i Gąsiorowicach  TUTAJ.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Nowa Wieś Głubczycka, a dwa trzecie miejsca przypadły Skarbiszowicom (gmina Tułowice) i Niezdrowicom (gmina Ujazd).

W konkursie "Piękna Wieś Opolska 2019" przyznano także wyróżnienia. Otrzymali je mieszkańcy Przewozu w gminie Cisek, Malni w gminie Gogolin, Ciepielowic w gminie Dąbrowa i Przełęku w gminie Nysa.

Natomiast za "Najlepszy projekt odnowy wsi" uznano utworzenie wiejskiego sadu i ogrodu przez mieszkańców Wawelna.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL