Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wspólna modlitwa trzech narodów

24. Pielgrzymka Narodów do sanktuarium maryjnego w Zlatych Horach będzie dziękczynieniem za beatyfikację ks. Ryszarda Henkesa SAC.

Pielgrzymka, która od ponad 20 lat łączy Czechów, Niemców i Polaków, odbędzie się w sobotę 21 września. Mszy św., która w sanktuarium Panny Marii Pomocnej w Zlatych Horach rozpocznie się o 11.00, przewodniczyć będzie biskup ostrawsko-opawski František Lobkowicz, a homilię wygłosi bp Rudolf Pierskała.

W tym roku pielgrzymka będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację ks. Ryszarda Henkesa SAC, który został wyniesiony do chwały ołtarzy w niedzielę w Limburgu nad Lahnem.

Błogosławiony ks. Ryszard Henkes, pallotyn z Niemiec, zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau. Od początku lat 30. XX wieku jego posługa kapłańska była związana ze Śląskiem, z ówczesną archidiecezją ołomuniecką, znajdującą się w granicach państwa niemieckiego. Był cenionym nauczycielem w Kietrzu, rekolekcjonistą w Branicach, proboszczem w Strahovicach (dziś Republika Czeska), a przede wszystkim człowiekiem o niezwykłej wrażliwości, który odważnie głosił sprzeciw wobec ideologii nazistowskiej.

Program 24. Pielgrzymki Narodów:

  • 9.30 - Droga Krzyżowa
  • 11.00 - Eucharystia
  • 14.00 - nabożeństwo
Wspólna modlitwa trzech narodów   W sobotę 21 września w sanktuarium Panny Marii Pomocnej w Zlatych Horach wspólnie będą się modlić Czesi, Niemcy i Polacy. Anna Kwaśnicka /Foto Gość

Do licznego udziału w pielgrzymce zaprasza diecezjalne duszpasterstwo mniejszości narodowych i etnicznych oraz Polsko-Niemieckie Centrum Bibliotek, Mediów, Kultury i Badań Naukowych im. Josepha von Eichendorffa.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL