Nowy numer 41/2019 Archiwum

Teologia ikony Trójcy Świętej Rublowa

W sobotę gościem Dominikańskiej Szkoły Wiary będzie o. Maciej Biskup OP.

W sobotę w kościele "na Górce" w Opolu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary. Tym razem gościem będzie o. Maciej Biskup OP z łódzkiego klasztoru dominikanów. Jest kaznodzieją, wykładowcą, autorem książek ("Zaskoczony wiarą. Między Jerychem a Jerozolimą", "Ocalić w sercu") i artykułów publikowanych m.in. w czasopismach "W drodze", "Więź", "List". Znany jest ze swojego zaangażowania w dialog ekumeniczny, głównie z Kościołem prawosławnym, dialog z judaizmem i kwestie uchodźców. 

O. Maciej w Opolu wygłosi wykład pt. "Teologia ikony Trójcy Świętej Rublowa i duchowość dialogu".

Plan spotkania:

  • o 18.00 - Msza św. z homilią o. Macieja Biskupa OP,
  • o 19.00 - wykład (wstęp wolny).

Zapraszają świeccy dominikanie z Opola oraz parafia Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.

Dominikańska Szkoła Wiary działa w kościele "na Górce" w Opolu od marca 2017 r. Jej gośćmi byli już m.in. o. Maciej Zięba, o. Wojciech Jędrzejewski, o. Tomasz Zamorski, o. Marek Miławicki, a także prof. Anna Pobóg-Lenartowicz.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL