Nowy numer 44/2020 Archiwum

W niedzielę wybierzemy swoich posłów i senatorów

Podajemy listę wszystkich kandydatów startujących w wyborach do parlamentu w woj. opolskim.

Od północy w piątek 11 października zacznie obowiązywać cisza wyborcza. Całkowity (również w internecie) zakaz prowadzenia w jakikolwiek sposób propagandy i agitacji wyborczej, a także publikowania sondaży będzie obowiązywał aż do chwili zakończenia wyborów w niedzielę 13 października.

W województwie opolskim, które stanowi okręg wyborczy nr 21, będziemy wybierać w sumie 12 posłów do Sejmu. W wyborach do Senatu nasze województwo jest podzielone na 3 okręgi wyborcze - nr 51 (obszar powiatów brzeskiego, kluczborskiego, namysłowskiego, nyskiego i prudnickiego), nr 52 (obszar powiatu opolskiego oraz miasta na prawach powiatu Opola) i nr 53 (obszar powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, oleskiego i strzeleckiego). W każdym z nich będziemy wybierać jednego senatora.

W lokalu wyborczym po okazaniu ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty lub paszport) otrzymamy dwie karty do głosowania. Jedna karta zawiera listy z kandydatami na posłów, druga – kandydatów na senatorów.

Aby oddać ważny głos, trzeba zakreślić dwoma krzyżującymi się liniami kwadracik przy nazwisku wybranego kandydata. Postawienie krzyżyków na więcej niż jednej liście kandydatów do Sejmu lub niepostawienie żadnego powoduje, że głos będzie nieważny. Analogicznie: jeśli na karcie do głosowania do Senatu postawimy dwa krzyżyki lub nie postawimy żadnego – głos będzie nieważny.

Poniżej załączamy listy wszystkich kandydatów do Sejmu oraz listy kandydatów do Senatu starających się o poparcie wyborców, którzy oddadzą głos w woj. opolskim.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama